• Przybrodzin
  Przybrodzin
 • Witkowo
  Witkowo
 • Budzisław/Witkowo
  Budzisław/Witkowo
 • Wilczyn
  Wilczyn
 • Giewartów
  Giewartów

MAPA PARKU

Kliknij aby powiększyć

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

GMINY TWORZĄCE ZGPPK

 
     
 
   

Zabytkowy zespół kościelny - pod wezwaniem św. Mikołaja,   wzniesiony w stylu  pseudogotyckim w roku 1863 r.  W kościele można podziwiać cenne zabytki: późnobarokową postać Chrystusa na Krzyżu, płaskorzeźba przedstawiająca zaślubny Maryi z Józefem, rzeźby  św. Sylwestra i św. Grzegorza oraz obrazy świętych na płótnie z XVII i XVIII wieku. Polichromia wykonana techniką sgraffito pochodzi z połowy XX w.

W miejscowości Złotków znajduje się kościół parafialny pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny z 1880 roku, który od grudnia 2005r. stanowi Sanktuarium Matki Bożej Złotkowskiej. W świątyni znajduje się wiele cennych zabytków, wśród których najcenniejszym jest słynący łaskami obraz pochodzący z XVII wieku przedstawiający Matkę Bożą trzymającą na ręku Dzieciątko Jezus.

W gminie Kleczew znajdują się cenne obiekty sakralne. W Kleczewie W gminie Kleczew znajdują się cenne obiekty sakralne. W Kleczewie gotycki kościół z drugiej połowy XIV wieku, pierwotnie klasztorny z trójnawowym wnętrzem o układzie halowym. W jego prezbiterium zachowało się gotyckie sklepienie gwieździste, a w ołtarzu głównym, klasycystycznym, powstałym około 1780 roku, jest ustawiony krucyfiks i rzeźby Matki Boskiej i św. Jana. Barokowe ołtarze boczne wypełniają obrazy św. Rodziny i Matki Boskiej z Dzieciątkiem., pierwotnie klasztorny z trójnawowym wnętrzem o układzie halowym. W jego prezbiterium zachowało się gotyckie sklepienie gwieździste, a w ołtarzu głównym, klasycystycznym, powstałym około 1780 roku, jest ustawiony krucyfiks i rzeźby Matki Boskiej i św. Jana. Barokowe ołtarze boczne wypełniają obrazy św. Rodziny i Matki Boskiej z Dzieciątkiem.


KLECZEW

KAPLICZKA, ul. Ogrodowa, mur., 1948 r.
KAPLICZKA, ul. Warszawska, mur., 1948 r.

Kościół drewniany, z 1781 r. z dwuprzęsłową nawą z węższym i niższym prezbiterium. Nad wschodnim szczytem nawy góruje wieżyczka na sygnaturkę. Architektura obiektu jest bezstylowa, budowla jest jednonawowa, konstrukcji zrębowej, na podmurówce z kamienia. Wewnątrz znajdują się ołtarze późnobarokowe. Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia jest nakryty dwuspadowym daszkiem krucyfiks na wschodniej ścianie prezbiterium.