Drukuj

Ścieżki rowerowe

1. Od wjazdu do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie w kierunku płn. biegnie tzw. mała pętla. około 6,5 km. Okrąża ona Jezioro Białe, zbliża się do Jeziora Czarnego i wraca do Ośrodka.
2. Tzw. Duża pętla, która ma ok. 20 km, częściowo pokrywa się z małą, następnie skręca na płn.-zach. w kierunku drogi Sokołowo-Ostrowite Prymasowskie.

Szlaki rowerowe

1. Początek i koniec trasy: Mąkownica, dalej do wsi Malenin (3,5, km droga asfaltowa), w Maleninie skręca się na Małachowo Kępe (ok. 2 km - droga gruntowa) i dalej przez Małachowo Wierzbiczany do Małachowa Złych Miejsc (ok. 4,3 km droga asfaltowa). Na rozwidleniu dróg Witkowo - Gniezno-Kołaczkowo trasa zmierza z kierunku wsi Kołaczkowo poprzez skrzyżowanie Folwark - Witkowo (3,5 km droga asfaltowa). Dalej trasa biegnie przez Chłądowo (ok. 1 km - droga asfaltowa) do Strzyżewa Witkowskiego (2,7 km - droga gruntowa). Ze Strzyżewa, przez Dębinę szlak biegnie do Mąkownicy (ok. 3 km - droga gruntowa). Cała trasa liczy ok. 20 km.
2. Ścieżka „Urokliwe Doliny”, biegnie przez OW Skorzęcin - Skorzęcin Rybaki - Skorzęcin- Stary, Gaj-Gaj Żeleźnica - Gaj Brzozówka - Ostrowite Prym. - Raszewo-Kinno-Skubarczewo-Piłka-OW Skorzęcin. Nawierzchnia: grunt, szuter, w 20% asfalt. Bogata rzeźba terenu tworzy wiele urokliwych i malowniczych zakątków.