• Przybrodzin
  Przybrodzin
 • Witkowo
  Witkowo
 • Budzisław/Witkowo
  Budzisław/Witkowo
 • Wilczyn
  Wilczyn
 • Giewartów
  Giewartów

MAPA PARKU

Kliknij aby powiększyć

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

GMINY TWORZĄCE ZGPPK

 
     
 
   

TUTAJ WYPOCZNIESZ AKTYWNIE!
Strefa ciszy na jeziorach, czyste powietrze i przejrzysta woda przyciąga amatorów kąpieli, uprawianiu żeglarstwa, windsurfingu, ski-surfingu, wędkarstwa i nurkowania. Jesienią jest tutaj raj dla grzybiarzy i trampów, zimą dla łyżwiarzy i bojerowców, wiosną zaś dla miłośników podglądania budzącej się do życia przyrody.

Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych gminy Kleczew. Park powstał na terenach pokopalnianych, obejmuje obszar ponad 40 ha, z czego 14 ha zajmuje zbiornik wodny, na który znalazły się cztery 4 pomosty pływające o drewnianej konstrukcji na pływakach betonowych przeznaczone do cumowania kajaków, rowerków wodnych oraz z myślą o wędkowaniu, slip o długości 6m i szerokości 3m do wodowania lekkich łodzi. Wokół zbiornika biegną dwa, ponad 300 metrowe chodniki utwardzone kostką, chodniki dla pieszych i rowerzystów, oraz ścieżki o nawierzchni żwirowej o łącznej długości 3,8 km. W Paku jest również tor dla quadów o długości 700 m z miejscami postojowymi oraz trasy treningowe o długości 365,6m i 760,5m. Dużą atrakcją jest park linowy na palach drewnianych o powierzchni 2,7112m² z trasami o różnym stopniu trudności. Z myślą o najmłodszych powstał plac zabaw, znalazło się również i miejsce na spotkania integracyjne – zadaszona wiata grillowa z drewnianymi ławkami i stołami. W parku możliwe jest również zorganizowanie lekcji szkolnych na świeżym powietrzu na obiekcie o charakterze amfiteatralnym, który wpisał się w naturalne ukształtowanie ternu. W Parku nie brakuje ławek, oświetlenia, zieleni oraz ozdobnych nasadzeń.

Atrakcją w sezonie letnim jest możliwość wypoczynku nad jeziorami. Na wschodnim brzegu Jeziora Wilczyńskiego znajduje się ośrodek wypoczynkowy administrowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilczynie.

Turystyczną perłą gminy Witkowo i chlubą mieszkańców jest znany w całym kraju Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. Miejscowość położoną między jeziorem Białym, a jeziorem Niedzięgiel okala las, który każdego roku licznie odwiedzają grzybiarze. Ośrodek jest jednym z największych i najchętniej odwiedzanych kompleksów wypoczynkowych w Polsce. Zajmuje on powierzchnię 41 ha, na której oferuje się turystom aż 6 tys. miejsc noclegowych. Doskonale zorganizowana jest tutaj baza handlowo- gastronomiczna oraz zaplecze sportowe.