Drukuj

25 maja 2017 r. odbył się zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Dom Kultury w Powidzu, Nadleśnictwo Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie rajd "Kolej na Powidzki Park Krajobrazowy".

Celem rajdu była: popularyzacja wiedzy na temat walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Powidzkiego Parku Krajobrazowego, integracja młodzieży, w tym szczególnie uczniów szkół z gmin leżących na terenie parku, propagowanie ekoturystyki i zdrowego, aktywnego stylu życia, oraz popularyzacja wiedzy na temat Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej.

W rajdzie brały udział drużyny reprezentujące szkoły z gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego: Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, Gimnazjum im. Przyrodników Polskich w Budzisławiu Kościelnym, Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Powidzu, oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie.

Poszczególne drużyny pokonywały trasy piesze liczące około 10 km.

Na mecie rajdu na terenie Łazienek w Powidzu na uczestników czekał ciepły posiłek i zróżnicowane konkursy. Dla najlepszych drużyn rajdu przewidziano nagrody. W tym roku pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.