• Przybrodzin
  Przybrodzin
 • Witkowo
  Witkowo
 • Budzisław/Witkowo
  Budzisław/Witkowo
 • Wilczyn
  Wilczyn
 • Giewartów
  Giewartów

MAPA PARKU

Kliknij aby powiększyć

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

GMINY TWORZĄCE ZGPPK

 
     
 
   

Dnia 2 czerwca 2016 r. w Kleczewie odbyła się VIII edycji konferencji z cyklu „Współistnienie obszaru przemysłowego i chronionego” w tym roku tematem przewodnim są „Gatunki siedlisk ekstremalnych w Wielkopolsce”. Udział uczniów i nauczycieli pozwolił na efektywne wykorzystania zdobytych wiadomości w realizacji procesu dydaktycznego. Założenia współczesnej edukacji wskazują bowiem na konieczność kształtowania w uczniach kompetencji kluczowych, w tym umiejętności wnioskowania i korzystania z różnych źródeł informacji.

 

Tego typu konferencje wspierają ten proces, dodatkowo pozwalają na kontakt z przedstawicielami środowiska naukowego, przedsiębiorcami i samorządowcami. Poznawanie walorów lokalnego środowiska wzbudza konstruktywne refleksje na temat przyszłych perspektyw rozwoju obszarów należących do gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Mamy nadzieję, że udział w konferencji zainspirował nauczycieli do przeprowadzenia ciekawych lekcji.

W tym rokuw konferencji uczestniczyli m. in. goście reprezentujący Uniwersytet im.A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu. Spotkanie z przedstawicielami nauki stworzyło uczniom możliwość rozwijania ciekawości poznawczej i poszerzanie własnych horyzontów poznania i nabywania nowych kompetencji społecznych. Dla nauczycieli było szansą na odświeżenie własnych poglądów na temat znaczenia różnorodności gatunkowej i procesów ewolucyjnych wśród gatunków, które adaptują się do trudnych warunków środowiska.

Celem konferencji było: wymiana poglądów i doświadczeń oraz doskonalenie kompetencji, edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, przekazanie informacji holistycznych związanych z walorami regionu, w szczególności Powidzkiego Parku Krajobrazowego, integracja społeczna i pobudzanie do współpracy w działaniach na rzecz środowiska.

Każdy z uczestników otrzymał materiały pokonferencyjne, pomocne w dalszej edukacji.